ahoon
04 خرداد 1402 - 17:34

پرداخت ۵ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی صنایع پیشرفته استان بوشهر+فیلم‌

مدیرکل صمت استان بوشهر با اشاره به حمایت صندوق حمایت از صنایع پیشرفته از واحد‌های تولیدی خلاق گفت: در این راستا ۵ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی صنایع پیشرفته استان بوشهر پرداخت شد.

مهدی صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر از انعقاد تفاهم‌نامه سه جانبه با صندوق حمایت از صنایع پیشرفته کشور خبر داد و اظهار داشت: این تفاهم‌نامه برای کمک به توسعه صنایع صنایع فناور، خلاق و پیشرفته بین صمت، استانداری و صندوق حمایت از صنایع پیشرفته منعقد شد.

وی ظرفیت‌های صنعتی، سرمایه‌گذاری و اقتصادی استان بوشهر را برشمرد و گفت: این استان در عرصه صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، صنعت خرما، پرورش آبزیان، کشتی سازی و صنایع فرآوری از ظرفیت مهمی برخوردار است که برای تقویت و حمایت آنها برای تولید محصولات صادراتی اقدامات مهمی انجام شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از پرداخت تسهیلات صندوق حمایت از صنایع پیشرفته به واحدهای تولیدی استان خبر داد و گفت: سال گذشته 5 میلیارد تومان به 2 واحد تولیدی پیشرفته استان بوشهر پرداخت شد.

صفوی اضافه کرد: امسال بر اساس برنامه‌ریزی از این مزیت و فرصت برای حمایت صنایع خلاق و پیشرفته استفاده بیشتری می‌شود.

وی افزود: در استان بوشهر 200 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که قابلیت صنایع پیشرفته و حضور در پارک‌های علم و فناوری هستند.

انتهای پیام/190/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1238197